Paracetamol is een geneesmiddel bestemd voor patiënten met:
- hoofdpijn
- koorts en pijn bij griep en verkoudheid
- koorts en pijn na vaccinatie
- kiespijn
- zenuwpijn
- spit
- spierpijn
- menstruatiepijn
Werkzame stof(fen) | Paracetamol |
Toelatingsland | nl |
Vergunninghouder | Leidapharm |
ATC-code | N02BE01 |
Farmacologische groepen | Andere pijnstillers en koortswerende middelen |
Paracetamol is een geneesmiddel bestemd voor patiënten met:
20120626/FP/NV
Sommige medicijnen kunnen elkaars werking versterken of verzwakken of mogen om andere redenen niet gelijktijdig gebruikt worden.
Middelen waarvan bekend is, dat zij de werking van paracetamol kunnen beïnvloeden of waarvan paracetamol de werking kan beïnvloeden, zijn:
Vertel uw arts of apotheker wanneer u andere geneesmiddelen gebruikt of kort geleden heeft gebruikt. Dit geldt ook voor geneesmiddelen die u zonder recept kunt krijgen.
Tijdens de zwangerschap en de periode van borstvoeding moet u dit middel uitsluitend op advies van uw arts gebruiken.
Voor zover bekend heeft het geneesmiddel hierop geen ongunstige invloed.
De zetpillen glijden makkelijker naar binnen als ze voor het inbrengen eerst even in water gedompeld worden.
Wanneer de klachten weer opkomen mag er nog een zetpil gebruikt worden. De tijd tussen het toedienen van de zetpillen moet minstens 6 uur zijn.
In het onderstaande overzicht worden verschillende leeftijdsgroepen aangegeven. De jongste kinderen in een groep mogen de zetpillen minder keer per dag gebruiken dan de oudste kinderen in een groep.
Bij kinderen tot 4 jaar wordt toediening gedurende meer dan 2 dagen ontraden.
Kinderen van 3-12 maanden (5,5-10 kg): één zetpil van 120 mg 2-3 maal per dag.
Kinderen van 1-2 jaar (10-12,5 kg): één zetpil van 240 mg 2-3 maal per dag.
Kinderen van 2-4 jaar (12,5-17 kg): één zetpil van 240 mg 3 maal per dag.
Kinderen van 4-6 jaar (17-22 kg): één zetpil van 240 mg 4 maal per dag.
Kinderen van 6 tot 9 jaar: één zetpil van 500 mg 2-3 maal per dag.
Kinderen van 9 tot 12 jaar: één zetpil van 500 mg 3 maal per dag.
Kinderen van 12 tot 15 jaar: één zetpil van 1000 mg 2-3 maal per dag.
Volwassenen: één zetpil van 500 of van 1000 mg tot maximaal 4000 mg per dag.
De zetpillen zijn niet geschikt voor situaties waarbij snelle pijnstilling en koortsverlaging gewenst is.
Als er teveel is gebruikt kan een beschadiging van de lever optreden. De eerste symptomen hiervan zijn: verlies van eetlust, misselijkheid en braken. Bewusteloosheid treedt meestal niet op.
Als u een overdosering vermoedt, moet u onmiddellijk een arts waarschuwen. Bij te laat handelen kan ernstige schade aan de lever optreden.
20120626/FP/NV
Als u nog vragen heeft over het gebruik van dit geneesmiddel, vraag dan uw arts of apotheker.
Zoals alle geneesmiddelen kan paracetamol bijwerkingen veroorzaken, hoewel niet iedereen deze bijwerkingen krijgt.
De volgende bijwerkingen kunnen optreden:
Overgevoeligheid, zoals huiduitslag, galbulten en koorts. Zelden kunnen afwijkingen in het bloed (bloedarmoede, onverklaarbare bloeduitstortingen) voorkomen. Na langdurig gebruik kan in zeldzame gevallen een zeer ernstige bloedafwijking met plotselinge hoge koorts, heftige keelpijn en zweertjes in de mond voorkomen (agranulocytose). Na zeer langdurig gebruik van hoge doseringen is een enkele maal een nierontsteking opgetreden. Wanneer langdurig hoge doseringen worden gebruikt (3-4 gram per dag) kan leverbeschadiging optreden.
Wanneer één van de bijwerkingen ernstig wordt of als er bij u een bijwerking optreedt die niet in deze bijsluiter is vermeld, raadpleeg dan uw arts of apotheker.
Buiten het bereik en zicht van kinderen houden.
Leidapharm Paracetamol bewaren beneden 25ºC in de oorspronkelijke verpakking.
Gebruik Leidapharm Paracetamol niet meer na de vervaldatum die staat vermeld op de verpakking achter “Exp:” (maand en jaar). De vervaldatum verwijst naar de laatste dag van die maand.
Geneesmiddelen dienen niet weggegooid te worden via het afvalwater of met huishoudelijk afval. Vraag uw apotheker wat u met medicijnen moet doen die niet meer nodig zijn. Deze maatregelen zullen helpen bij de bescherming van het milieu.
De zetpillen zijn wit en torpedovormig.
De zetpillen van 120, 240 en 500 mg zijn verkrijgbaar in een stripverpakking van 10 stuks. De zetpillen van 1000 mg zijn verkrijgbaar in een stripverpakking van 5 stuks.
Leidapharm B.V
Archimedesweg 2
2333 CN Leiden Nederland
Fabrikant:
Apotex Nederland BV
Archimedesweg 2
20120626/FP/NV
20120626/FP/NV
Laatst bijgewerkt op 03.07.2022
De volgende medicijnen bevatten ook de werkzame stof Paracetamol. Raadpleeg uw arts over een mogelijk alternatief voor Leidapharm Paracetamol 120 mg, zetpillen
Blader hier door onze uitgebreide database van A-Z medicijnen, met effecten, bijwerkingen en doseringen.
Alle actieve ingrediënten met hun werking, toepassing en bijwerkingen, evenals de medicijnen waarin ze zijn opgenomen.
Symptomen, oorzaken en behandeling van veelvoorkomende ziekten en verwondingen.
De weergegeven inhoud vervangt niet de originele bijsluiter van het medicijn, vooral niet met betrekking tot de dosering en werking van de afzonderlijke producten. We kunnen geen aansprakelijkheid aanvaarden voor de nauwkeurigheid van de gegevens, omdat deze gedeeltelijk automatisch zijn omgezet. Raadpleeg altijd een arts voor diagnoses en andere gezondheidsvragen.
© medikamio